Dnes je sobota, 26.november 2022, meniny má: Kornel
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako prežiť cestu s deťmi v lietadle

november 24, 2022 - 16:00
Treba sa odhodlať. Ľudia s deťmi cestujú. Ak sa bojíte, že celé lietadlo bude mať kvôli vašim deťom šediny, neriešte. V lietadle nájdete veci, ktoré ich zaujmú.
Foto: 
shutterstock

ČAS A SPOJENIE: Ideálne je letieť na noc a úplný ideál je priamy let. S deťmi cca do roka je fajn bookovať miesta v prvom rade. Máte tam najviac miesta na nohy a priestor, kam sa dá zavesiť postieľka pre bábätko. Ak sedíte inde, nedajú vám ju, pretože ju nie je kam pripevniť.

OBLEČENIE: Vrstviť. Klíma dáva zabrať, preto radšej navrstvím a v prípade tepla vyzliekam. Vždy majte rezervu- 2 tričká, 2 tepláky, 1 mikinu a aj spodné prádlo. A veľa plienok s vlhčenými utierkami.
Ak letíme v zime za letom, bundy využite ako výplň do vankúša. Nie každá spoločnosť dáva deku, preto berte aj tú.

JEDLO: Vo Viedni je možnosť využiť salónik tzv.lounge. Na určite kreditné a debetné karty je tu vstup zdarma. Vopred si treba overiť vo svojej banke. Je to veľkou výhodou, pretože sa dosýta najete a napijete a neminiete ani cent. Dospelým a starším deťom treba jedlo na prestup. Mladším na celé trvanie cesty. Doma uvarený príkrm, berte v termo nádobe a treba ho zjesť prvý. Ovocie, zeleninu, pečivo a kapsičky alebo zavarený príkrm, piškóty či kukuričné chrupky vás zachránia vždy. Dieťaťu nedávajte počas cesty nič iné.
Vodu v detských fľašiach, treba dať do zvlášť igelitového vrecka. Pri kontrole röntgenom vrecko vyložte z tašky a rovnako nádobu s kapsičkami a príkrmom.


HRAČKY A HRY: Hračky alebo hocičo, čo deti zabaví nenechajte doma. Berte hrkálky, knižky, autíčka, bábiky…hocičo, čo ich zaujíma. Alebo leťte na noc a máte pokoj.

KOČÍK: Kočík môžete odovzdať s kuframi alebo až pri vstupe do lietadla. Vo Viedni si ho zdarma na letisku požičiate. Niekedy sa stane, že na kočík dlhšie čakáte a zväčša býva na batožinovom páse pre zvláštnu batožinu, tak nepanikárte, ak nie je tam, kde kufre.

NOSIČ pre dieťa: Bez debaty. Ak už v lietadle neviete, ako si rady, s malým dieťaťom v nosiči sa dá prechádzať  v uličke.

Nezabudnite si to celé užiť, veď aj dlhý let sa dá prežiť. Aj priamy a aj s prestupmi. Chce to len odhodlanie.

- - Inzercia - -