Dnes je sobota, 26.november 2022, meniny má: Kornel
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Krásne nohy po celý rok

november 23, 2022 - 15:26
Je pravda, že nohám a chodidlám sa začíname venovať až vtedy, keď nás bolia alebo vtedy, keď prichádza príležitosť ich ukázať akou je napríklad letná sezóna. My sme sa však, napriek tomu, že je zima, pozreli na to, čo môžeme pre svoje nohy spraviť, aby boli krásne a zdravé zároveň. Nosia nás každý deň a zaslúžia si trochu rozmaznávania a našej pozornosti.
Foto: 
shutterstock

Zdravý životný štýl

Rozumieme, už vás táto fráza začína nudiť, vedzte však, že bez kvalitnej a vyváženej stravy nič nefunguje ako má. Zabezpečenie výživného stravovania a udržiavanie si zdravej hmotnosti je len jedným zo spôsobov, ako si pomôcť aj ku kráse nôh. Leto príde ani sa nenazdáme a v sukni chceme vyzerať skvele, nie?

Udržiavanie aktívneho života

Vieme, že život s problémami nôh a chodidiel môže byť náročný, ale stále je dôležité byť čo najaktívnejší a udržiavať sa v kondícii. Pravidelne sa hýbte a naťahujte, noste pohodlné oblečenie a obuv. Pravidelné cvičenie môže pomôcť zmierniť akúkoľvek stuhnutosť a posilniť svaly, rovnako ako vám pomôže udržať si zdravú váhu a zlepšiť vaše sebavedomie. O tom čo to spraví s krásou vašich nositeliek a následne vašim sebavedomím sa zmieňovať ani nemusíme. Odporúčame: Ak ste schopní cvičiť mierne až stredne, snažte sa aspoň trikrát týždenne chodiť asi 30 minút Ak je chôdza problémom, potom existujú jemné cvičenia, ktoré sa dajú robiť v sede – pohybujte nohami v kruhoch, potom hore a dole. To pomáha dostať krv späť do vášho srdca. Vyhnite sa dlhému státiu.

Fajčenie zrušte raz a navždy

Fajčenie znižuje množstvo krvi, ktoré sa dostáva do kože v dolných končatinách, a tak znižuje hojenie. Ak fajčíte, pokúste sa obmedziť alebo prestať fajčiť úplne. Je to ťažké, ale ešte ťažšie je neprestať a niesť následky.

Emócie

Verili by ste, že aj náš životný postoj a s ním spojené emócie ovplyvňujú výzor nôh? Existuje veľa emócií, s ktorými sa musíte vyrovnať, ak máte problém s nohou alebo chodidlom. Niekedy sa môžete cítiť slabo alebo úzkostlivo. Zvážte možnosti a rady, ktoré vám pomôžu zlepšiť duševnú pohodu.

Starostlivosť o kožu

Starajte sa o kožu svojich nôh rovnako dôkladne ako sa venujete pleti na tvári. Je dôležité udržiavať pokožku čistú a dobre hydratovanú. Vyhnite sa mydlu, pretože môže pôsobiť veľmi vysušujúco. Namiesto toho pri umývaní, kúpaní a sprchovaní používajte náhradu mydla, ktorá pokožku zvlhčí a aj potom vždy hydratujte. Možno budete chcieť použiť penu do kúpeľa alebo olej, pretože čistia a hydratujú celok a navyše pozitívne pôsobia na všetky zmysly.

Zvládanie bolesti

Rany na nohách alebo chodidlách môžu byť bolestivé. Lieky proti bolesti, napríklad obsahujúce paracetamol, môžu byť užitočné spolu s odpočinkom a zdvihnutím nohy alebo chodidla. Ak je bolesť taká, že si musíte vziať voľno v práci, porozprávajte sa o tom so svojím praktickým lekárom.

Prajeme vám, aby vás nohy nosili deň čo deň s ľahkosťou a radosťou.

- - Inzercia - -